Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
MýtnaHľadať
 
 

obecné insígnie


Erb obce Mýtna

Z odtlačku pečate sa dozvedáme, že znak obce bol nasledovný: pred tromi pšeničnými klasmi sú skrí­žené lemeš a čerieslo, ktoré obopínajú dve štylizované na spodnej časti skrížené ratolesti s kruhopisom „SIGI.POSSESIO.VAMOSFALVENSIS“.

Vlajka obce Mýtna pozostáva zo šiestich pruhov vo farbách modrej, bielej, žltej, modrej. bielej a žltej.Vlajka je ukončená tromi cípmi.O obecnom symbole obce Mýtna je zachovaných viac údajov. Prvý známy odtlačok pečate sa nachá­dza kúpno-predajnej zmluve, ktorá bola uzatvorená medzi Tomášom Sýkorom z Budinej a Ignácom Sás­köym z Mýtnej, týkajúcej sa kúpy oviec. Vzhľadom k tomu, že dátum na zmluve nie je uvedený, predpo­kladá sa, že vznikla začiatkom 19. storočia.
Druhý rovnaký odtlačok pečate sa nachádza na úradnom hlá­sení, zo dňa 6. januára 1850, v ktorom richtár obce potvr­dzuje prevzatie, verejné prečítanie pred obyvateľmi obce a dôs-ledné uloženie „Obecného ríšskeho zákonníka“. Priemer oboch odtlačkov bol 2,5 cm.Znak obce dokazuje zdravé sebavedomie sedliackej poľno- hos­podárskej práce. 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Počasie

Počasie Mýtna - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka