Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
MýtnaHľadať
 
 

Predstavitelia ZMOS u prezidenta SR

Prezident SR Ivan Gašparovič prijal predstaviteľov Združenia miest a obcí Slovenska
 

12. január 2009

Prezident SR Ivan Gašparovič privítal dnes v Prezidentskom paláci predstaviteľov a členov Združenia miest a obcí Slovenska. Asi 160 primátorom a starostom slovenských miest a obcí zaželal do nového roka 2009 veľa zdravia, rodinného aj osobného šťastia, pokoja a naplnenie cieľov, predsavzatí a túžob.

Slovenský prezident, ktorý prácu samosprávy pozná z jednotlivých ciest do regiónov, vyslovil uznanie a poďakovanie prítomným primátorom a starostom a ocenil riešenie neľahkých úloh, ktoré výkon tejto funkcie so sebou prináša. Podčiarkol, že samosprávna demokracia sa ukázala ako najprogresívnejší systém riešenia vecí obecného záujmu. Podľa hlavy štátu ponúka občanom garancie ľudských a občianskych práv a možnosť budovať silnú občiansku spoločnosť.

V príhovore ďalej povedal: „Ak má mesto či obec kvalitne fungovať, vyžaduje si vaša práca plné nasadenie a obetavosť. Okrem toho, volení predstavitelia, či už primátori alebo starostovia, spolu so zamestnancami obcí a miest, sú denne pod drobnohľadom občanov. Toto prísne oko má však aj nesporné výhody. Na rozdiel od tzv. veľkej politiky ste priamo medzi občanmi. Povedal by som, že ste priamo v mlyne problémov. Môžete teda reagovať bezprostredne, veľmi operatívne. A to aj tým, že verejne upozorňujete štátne orgány, aby riešili prípady, na ktoré samospráva nemá dosah či kompetencie. Som si vedomý, že na prácu v samosprávnych orgánoch nestačia len volení funkcionári. Tí sú, alebo by mali byť, lídrami takých tímov ľudí, ktorí nehľadajú v samosprávnej práci svoj prospech, ale realizáciu svojej náklonnosti k ľuďom, svojej schopnosti pomáhať iným, v konkrétnom zmysle slúžiť záujmom jednotlivých občanov. Pravda, za predpokladu, že to nie je v rozpore so záujmami miest a obcí.“

Ivan Gašparovič poďakoval predstaviteľom samosprávy aj za podporu a aktivity smerujúce k bezproblémovému prijatiu novej meny eura. Podľa jeho názoru sa už prejavujú prvé zjavné náznaky, že prijatie a používanie eura môže byť ďalšou prednosťou slovenského hospodárstva.

Aj podľa Michala Sýkoru, predsedu ZMOS-u je nový rok významný prijatím eura. „Sme pripravení urobiť aj ďalej všetko preto, aby sme prechod na novú menu úspešne zvládli, pretože sa to týka všetkých obyvateľov“, povedal na stretnutí s hlavou štátu. Vyjadril presvedčenie, že samospráva sa aj v súčasnej situácii svetovej finančnej krízy a energetickej krízy zmobilizuje a prispeje k vyriešeniu problémov. Aj dnešné stretnutie s prezidentom SR bude podľa neho motivovať členov ZMOS-u k hľadaniu správnych riešení v prospech občanov našich miest a obcí a v konečnom dôsledku v prospech celej krajiny.


Zdroj: http://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia


 


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Počasie

Počasie Mýtna - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka