Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
MýtnaHľadať
 
 

Kúpaliská, vodné nádrže

Vodná nádrž Mýtna

Vodná nádrž Mýtna sa nachádza pri ceste I/50 nad obcou Mýtna, smerom na Zvolen. Táto priehrada bola vybudovaná v roku 1976 s rozlohou 38 hektárov a slúži ako zásobáreň vody na dopĺňanie vodnej nádrže Ružiná, prostredníctvom podzemného potrubia.V letných mesiacoch sem tunajší obyvatelia radi chodievali a aj chodievajú s celými rodinami.Taktiež sem často zavítajú vášnivý rybári a ak máte chuť prejsť sa, v blízkosti priehrady sa nachádza lesný porast.

 

  

 

Camp a rekreačná oblasť, Ružiná - Divín (vodná nádrž Ružiná / Ostrôžky)

+421 4743 97 267 (stanový tábor), +421 4745 12 558 (sídlo)obecdivin@zoznam.sk

Umiestnenie: Rekreačná oblasť Ružiná - časť Divín. Centrum letnej turistiky okresu Lučenec. Z obce Divín vedie cesta III. triedy (JV vzdialená 1,5 km). Priamo do obce Divín premávajú autobusy z okresného mesta Lučenec. Vlaky: ze zastávky v Mýtnej autobusový prípoj, možno tiež vystúpiť na stanici v Lovinobani a potom lesnou cestou cez Háj pešo do rekreačnej oblasti Ružiná - časť Divín.

Ubytovanie: Camp - stanový tábor: kapacita 75 stanových jednotiek, sociálne zariadenia - WC, sprchy, elektrická prípojka. Ubytovacie bunky: 4-miestne, elektrický varič, chladnička, sociálne zariadenia - WC a sprchy v rámci campu - stanového táboru, 6 ks. Parkovisko pred stanovým táborom pre 25 vozidiel.

Cena: Stan (4 osoby) 80 Sk, stan (6 osôb) 100 Sk, dospelá osoba 50 Sk, dieťa do 15 rokov 20 Sk, rekreačný poplatok 10 Sk. Bunka 4-lôžková 640 Sk, bunka 3-lôžková 480 Sk.

Adresa: Prevádzkovateľ rekreačnej oblasti Ružiná - časť Divín: Obecný podnik Divín

Teplý vrch
Teplý Vrch je rekreačná oblasť v blízkosti Rimavskej Soboty približne 15 km z mesta. Je najpopulárnejším miestom v okolí pre niekoľkodňovú rekreáciu pri vode či už pre tých, ktorí preferujú odpočinok na pláži alebo pri chytaní rýb. Vodná nádrž v lete dosahuje teplotu aj 28°C pri zachovaní veľkej čistoty vody a malého množstva zelených rias. Voda do Teplého Vrchu priteká z jaskýň v oblasti Drienčanskeho krasu.
V okolí je niekoľko náučných chodníkov pre vášnivých turistov a prechádzky lesom. Oblasť je špecifická tým, že sa miestami miešajú krasové prvky so sopečnými horninamy a spolu to tvorí úžasný reliéf krajiny.
Stravovanie je zabezpečené v hoteli, v stánkoch rýchleho občerstvenia, ktoré sú rozmiestnené v areáli, v kolibe ponúkajúcej rôzne špeciality a v samoobslužnej jedálni.
Vstupné do areálu:
dospelí: 50 Sk
deti do 6 rokov: zdarma
deti do 15 rokov: 25 Sk
Tobogán - dĺžka 72 m:
jedna jazda: 10,-Sk
desať jázd: 80,-Sk
dvadsať jázd: 150,-Sk

(týždenná permanentka): 600 / Sk
Vodný bicykel veľký: 120 Sk / hod
Vodný bicykel malý: 60 Sk / hod
Čln: 50 Sk / hod
Výletná loď:
dospelí:60,-Sk
deti: 30,-Sk
Plážový poplatok na deň: 25 Sk
Osobné auto: 100 Sk
Prechodné ubytovanie: 10 Sk
Požičovňa športových potrieb
Kontakt : www.ormet.sk
              ormetteplyvrch@stonline.sk
 
Kurinec - Zelená voda
- je prímestská rekreačná oblasť vzdialená 5 km od Rimavskej Soboty.
Počas letnej sezóny ponúka ubytovanie, kemping, kúpanie v bazéne /25 m/ , prírodné jazero s možnosťou kúpania a rybolovu, bufetové občerstvenie ...
Na pravom brehu vodnej nádrže sa rozprestiera Národná prírodná rezervácia Kurinecká dubina.
Chránená plocha pozostáva zo starého dubovo-hrabového porastu, kde mohutné exempláre stromov sú odhadované na 300-400 rokov.
Samotný Rimavskosobotský okres má rozmanitú a krásnu prírodu, oplýva krásnymi prírodnými scenériami, jedinečnými prírodnými rezerváciami a turistickými zaujímavosťami.
 
Bližšie informácie o možnostiach kultúrneho a športového vyžitia v okolí Rimavskej Soboty získate priamo v Turistickom informačnom centre,
Hlavné námestie 2, Rimavská Sobota. e-mail: tic@rimavskasobota.sk
RO Kurinec-Zelená voda bazén 25 m
sezóna 2005

prístupné pre verejnosť v čase od : PO -  NE    9:00 - 18:30    denné kúpanie   30.-/15.-
                                                                         18:30 - 22:00    nočné kúpanie    10.-/20.-
tel: +421 - 47 - 563 11 81
tel: +421 - 47 - 562 75 97

 

 

 

Termálne kúpalisko Kováčová

V Kováčovej získate viac ako očakávate. Liečivá termálna voda, krásne podhorské prostredie dáva tie najlepšie predpoklady pre oddych a regeneráciu. Zoskupenie jednotlivých bazénov umožňuje rodinné návštevy, kde si každý člen rodiny nájde tú správnu vodnú plochu alebo vodnú atrakciu.
 
 
 
 
 
 
Termálne kúpalisko sa nachádza v južnej časti Banskobystrického kraja v okrese Veľký Krtíš, medzi okresnými mestami Lučenec (25 km) a Veľký Krtíš (13 km). Areál kúpaliska je v katastrálnom území obce Dolná Strehová, ktorá je vzdialená od hraníc s Maďarskom len 6 km.
 
 
 
 
 
Obec Poltár leží na rozhraní Slovenského rudohoria, Revúckej vrchoviny a Juhoslovenskej kotliny. V obci je letné kúpalisko. Návštevníkom je okrem dvoch bazénov k dispozícii sprcha, ihrisko na plážový volejbal, detské ihrisko a bufet. Kapacita kúpaliska je 650 osôb. Teplota v bazénoch je 26 °C, sú vykurované odpadovým teplom zo sklární.
 
 
 
 
   

Kúpalisko Neresnica situované v tomto meste ponúka návštevníkom 4 bazény, šatne, sprchy, úschovňu cenných predmetov, požičovňu športových potrieb, tobogán, ihrisko na plážový volejbal, detské ihrisko, stolný tenis, bufety i reštauráciu. Každý bazén má samostatnú čističku, cez ktorú voda sústavne cirkuluje. Teplota v bazénoch je cca 23 °C, v detskom 27°C. Ubytovanie sa v areáli nenachádza, ale hneď vedľa strediska je autokemp, alebo penzióny.
 
 
 
Mesto Detva a jej okolie sú známe folklórom, svojou charakteristickou architektúrou, krojom, hudobnými nástrojmi, rezbárskymi a maliarskymi dielami. V Detve sa nachádza aj letné kúpalisko.
 

 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Počasie

Počasie Mýtna - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka