Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
MýtnaHľadať
 
 

Oficiálna návšteva v Maďarsku

 

 

Návšteva v Maďarskej republike

 

V rámci medzinárodnej spolupráce naša obec spolu s ďalšími obcami ako je Veľký Blh, Mýto pod Ďumbierom, Lúčky / okr. Michalovce / a Mýtne Ludany sme boli prizvaní na oslavy , ktoré sa konali v dňoch 1.- 3. augusta 2008.
Na toto stretnutie boli pozvané obce, ktoré mali alebo majú vo svojom názve slovo „mýto“. V Maďarskej republike je takýchto obcí desať u nás je to už spomínaných päť , vrátane našej / fungujú pod združením obcí „Mýtnik“/, taktiež takéto obce sú aj v Rakúskej a v Rumunskej republike.
Tieto slávnosti sa konajú každý rok a trvajú celé tri dni. V prvý deň boli oficiálne privítané všetky zúčastnené obce, ktoré boli prepadnuté zbojníkmi na koňoch, kde každá obec pri vstupe zaplatila mýto vecnými darmi. Naše združenie Mýtnik na túto počesť dala vyrobiť vázu s erbmi všetkých piatich obcí. Na druhý deň boli oslavy na ktorých boli oficiálne predstavené všetky obce, kde každá obec symbolicky zapálila sviečku. Nasledoval bohatý program na konci ktorého bolo posedenie pri ktorom všetci zúčastnení starostovia obcí podpísali zmluvu o kultúrnej spolupráci. Nakoniec tohto stretnutia bola pravá maďarská zábava, ktorá trvala až do skorých ranných hodín.

                

 

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Počasie

Počasie Mýtna - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka