Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
MýtnaHľadať
 
 

vízia obce

vízia obce Mýtna

      „Obec Mýtna vďaka svojej polohe predstavuje vstupnú bránu do oblasti cestovného ruchu severozápadnej časti regiónu Novohrad. Je to obec s vybudovanou infraštruktúrou vrátane komplexného zabezpečenia ponuky obchodov a služieb nielen pre vlastných obyvateľov, ale aj návštevníkov obce.
     
      V tesnej blízkosti obce je vybudovaná rýchlostná komunikácia, ktorá svojím spôsobom v značnej miere prispieva k rozvoju samotnej obce. Je tu dostatok pracovných príležitostí, podmienky pre rozvíjanie podnikania sú vhodné a podporné – rozvíja sa oblasť poľnohospodárstva a hlavne cestovného ruchu. Miesto rekreácie a oddychu pre obyvateľov poskytuje vytvorená ponuka služieb s vybudovanou infraštruktúrou CR pri priehrade Mýtna, ako aj vytvorené trasy a turistické chodníky v okolí obce.
      
        Obyvatelia majú vytvorené dostatočné možnosti na realizáciu voľno časových aktivít. V obci sú zrekonštruované ihriská, kultúrny dom s multifunkčným využitím a možnosti kultúrno-spoločenského a športového vyžitia sú v obci Mýtna na vysokej úrovni.
      
       Zabezpečená je aj starostlivosť o starých a nevládnych v zriadenom domove dôchodcov v obci s komplexnou opatrovateľskou službou.
Pýchou obce je vybudované námestie s množstvom verejnej zelene, ktorá dotvára po odklonení hromadnej dopravy na rýchlostnú komunikáciu život a efekt kvality života v ekologicky čistom prostredí.

      Počet obyvateľov obce neklesá, demografický vývoj v obci je priaznivý. Obec vytvára dostatočné podmienky pre individuálnu bytovú výstavbu, čoho výsledkom je, že mladí ľudia neodchádzajú z obce za prácou, majú v obci vhodné podmienky pre svoj život a obec sa stáva vyhľadávaným miestom života nových obyvateľov.

      Záujem o dianie v obci a jej rozvoj neustále stúpa a to hlavne v radoch mladej a strednej generácie, ktorá sa stáva hybnou silou rozvoja obce. Komunikácia s vedením obce prináša svoje ovocie a spoločnými aktivitami prispievajú k neustálemu zvyšovaniu kvality života v obci charakteristickej nielen svojou pozíciou na hlavnej ceste, ale aj vytvorenou ponukou v oblasti obchodu a služieb, ktorú dokáže vhodným spôsobom aj prezentovať a ponúkať.
 
Obec Mýtna je miestom šťastného života pre všetkých.“
 
     
 

 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Počasie

Počasie Mýtna - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka